A A A

XXVII KONKURS RCYTATORSKI ETAP GMINNY 16 marca 2012r. Kępno

  


Anna Kaczor, Aleksandra Lepka, Bartłomiej Czarczyński, Laura Forysiak oraz Karolina Józefiak i Marta Nolbert będą reprezentować gminę Kępno podczas eliminacji rejonowych konkursu recytatorskiego. Tak zdecydowało jury w finale etapu gminnego.

Przesłuchania uczestników konkursu recytatorskiego odbyły się w piątek, 16 marca, w Klubie Nauczyciela. Konkurs, którego organizatorem jest Kępiński Ośrodek Kultury miał na celu zainteresowanie dzieci i młodzież sztuką recytacji i kulturą słowa, poszerzanie znajomości literatury i poezji ale również doskonalenie pracy z tekstem, wyrażanie własnych doznań artystycznych oraz promocję osiągnięć uczniów. Jak co roku do udziału w recytacjach zaproszeni zostali uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Każdy z uczestników przedstawił po dwa utwory literackie: prozę i poezję.

Prezentacje oceniało jury w składzie: Grażyna Grzesiak, dyrektor Samorządowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Paulina Przybylska, dziennikarz „Tygodnika Kępińskiego” oraz przewodnicząca Maria Łabuda, pedagog, poetka, redaktor „Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego”. Jury w swojej ocenie wzięło pod uwagę takie kryteria jak: dobór tekstów do możliwości percepcyjnych recytatora, interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych jurorzy zdecydowali, że laureatkami zostały: Anna Kaczor i Aleksandra Lepka ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wśród uczniów klas IV-VI najwyżej jury oceniło recytacje Bartłomieja Czarczyńskiego i Laury Forysiak ze Szkoły Podstawowej nr 1. Zaś w kategorii gimnazjalistów laureatkami zostały: Karolina Józefiak i Marta Nolbert z Gimnazjum nr 2. Nagrody oraz dyplomy wręczył Zdzisław Zakrzewski, naczelnik Wydziału Promocji, Informacji, Kultury i Sportu UMiG.

Warto dodać, że konkurs był etapem gminnym XXVII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Oznacza to, że wyłonieni laureaci zaprezentują się na eliminacjach rejonowych, które odbędą się w pierwszych dniach kwietnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim a także będą mieli szansę na udział w finale wojewódzkim.

W związku z ogłoszeniem 2012 Rokiem Janusza Korczaka, Ośrodek Kultury przekazał uczestnikom powieść „Król Maciuś Pierwszy”. Tym samym KOK postanowił zachęcić dzieci i młodzież do czytania powieści znanego pedagoga, lekarza i działacza na rzecz praw dziecka. Być może lektura zachęci młodzież do udziału w kolejnej konkursowej propozycji Kępińskiego Ośrodka Kultury. Tym razem będzie to konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod tytułem Świat Króla Maciusia Pierwszego”

Autor:SG
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com