A A A

Wielka moda zawitała do Kępna.

Moda jest sztuką – mówiła Gosia Baczyńska podczas spotkania 20 czerwca w Kępnie. Potrafiła tę tezę znakomicie obronić i przekonać  ,że  praca projektanta pełni ważną kulturotwórczą rolę. Strój pokazuje bowiem prawdę o świecie, a także interpretuje rzeczywistość. Niezwykłe okazały się rozległe horyzonty inspiracji bohaterki wieczoru. Od muzyki disco, kosmosu po losy Polaków poszukujących tożsamości w XIX i XX wieku. Tego o modzie nie wiedzieliśmy – szeptała zachwycona publiczność, z przejęciem oklaskująca prezentowane przez modelki kreacje projektu Gosi Baczyńskiej

Film - zaprezentowany w trakcie spotkania- przedstawiał pokaz strojów z Paryskiego Tygodnia Mody inspirowany losami naszych rodaków walczących o wolność. Po wybiegu nie spacerowały jednak tylko modelki ubrane w kreacje o określonym kroju. Zobaczyliśmy prawdziwy spektakl, oprawiony muzyką Chopina i Kilara. Każda sukienka była jak wiersz – kryła się za nią określona refleksja – głęboka i prawdziwa. Uczestnicy spotkania doświadczyli rzeczy niezwykłej, mistycznego przeobrażenia stroju w myśl, która opisuje rzeczywistość,  rozbudza wyobraźnię i nie pozostawia człowieka obojętnym wobec świata. Tak oto nauczyliśmy się odróżnić prawdziwą modę od pospolitej konfekcji – lepszej lekcji kępińska publiczność nie mogła odebrać. Gosia Baczyńska mówiła o swojej pracy z wielkim zaangażowaniem, komentowała i interpretowała własne projekty, swobodnie przywołując liczne anegdoty i gawędząc z publicznością.

Kępnianka z urodzenia i obywatelka świata mody z paszportem ważnym we wszystkich krajach świata – Gosia Baczyńska zdobyła serca publiczności i przekonała, że projektant mody jest artystą.

Gosia Baczyńska przyjechała do Kępna na zaproszenie dyrektora Kępińskiego Ośrodka Kultury.  Jej obecność była związana z  realizowanym przez KOK  projektem „ Kępnianie z pasją” . W projekcie  udział biorą  osoby pochodzące z Kępna, którzy dzięki swojej pasji  osiągnęli  zawodowy sukces.

Modelki, które wybrała Gosia Baczyńska  to między innymi  dziewczyny z Kępna Daria I Ania Piotrowiak oraz Żaneta Cieluch. Fryzury i makijaż zostały wykonane  przez Atelier  Staszak – Agnieszka Staszak z Kępna. Prezentacja filmowa odbyła się dzięki  uprzejmości  firmy NEOPUNKT – Klaudiusz Olejniczak z Kępna, Dekoracja –Kwiaciarnia Joanna Mońka oraz hurtownia tkanin  Jacek Musiał. Bistro Kwadrans Michał Wejnert, firma Krzyś-Pol Krzysztof Gierus krajalnia pianki tapicerskiej z Twardogóry.

 

„ Moda z Gosią Baczyńską” to kolejna odsłona projektu „ Kępnianie z pasją”. Projekt realizowany jest przez Kępiński Ośrodek Kultury  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

  
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com