A A A

Walentynkowe spotkanie z aktorem Marianem Dziędzielem

Walentynkowe popołudnie w Kępińskim Ośrodku Kultury obfitowało w masę atrakcji.

O godz. 17.00 w Kinie za Rogiem wyświetlona została polska komedia romantyczna „Piąta pora roku” z Marianem Dziędzielem w roli głównej. Po filmie w sali Kępińskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z aktorem, które jest już drugim spotkaniem w ramach działalności Kina za Rogiem przynależącego do Kępińskiego Ośrodka Kultury.


Marian Dziędziel występuje na polskim ekranie od wielu lat. Obecnie publiczności znany jest z filmów takich jak: „Wesele” (2004r.), „Dom zły” (2009r.), „Kret” (2010r.), „Wino truskawkowe” (2008r.), „Pod Mocnym Aniołem” (2014r.), „Drogówka” (2013r.). Starszemu pokoleniu znany jest m.in. z serialu „Stawka większa niż życie”, w którym debiutował w 1967r. Później było wiele ważnych ról filmowych, dzięki którym aktor zyskał miano charakterystycznego „aktora drugoplanowego”. Wszystko zmieniło się w 2004 roku kiedy to polski reżyser- Wojciech Smarzowski obsadził Dziędziela w roli głównej w filmie „Wesele”. Marian Dziędziel pochodzi ze Śląska, uczęszczał do krakowskiej PWST. Występuje w Teatrze J. Słowackiego w Krakowie.

 

W sobotnim spotkaniu z aktorem uczestniczyło sporo zainteresowanych. Prowadzący Kino za Rogiem- Grzegorz Leks rozmawiał z Marianem Dziędzielem zarówno o pracy, jak i życiu osobistym. Nasz gość opowiadał o początkach na scenie i ekranie, o swoich zainteresowaniach, przygodach na planach filmowych, swojej młodości i szkolnych perypetiach, a także o pomyśle związanym z wyborem zawodu aktora. Pan Marian stworzył bardzo rodzinną atmosferę podczas spotkania, żartował i odpowiadał na liczne pytania widowni. Zachwycony był kępińskim rynkiem. Publiczność miała nawet okazję poznać próbę jakże szerokiego warsztatu goszczącego u nas aktora. Na zakończenie spotkania Marian Dziędziel rozdawał autografy i pozował do zdjęć.

 

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com