A A A

Wakacje z KOK.

  

Wakacje z KOK

W czasie wakacji Kępiński Ośrodek Kultury przygotował dla dzieci, które spędzają czas w domu, ofertę zajęć artystyczno – edukacyjnych powiązanych z dobrą zabawą i wypoczynkiem. Dzieci biorą udział w warsztatach artystycznych, wycieczkach turystyczno – edukacyjnych, maja okazję rozwijać się twórczo poprzez zajęcia manualne, śpiew, taniec, zabawy i gry ruchowe.

Zajęcia z KOK to również spotkania z ciekawymi ludźmi. Dzieci odwiedziły strażaków w Państwowej Straży Pożarnej, policjantów w siedzibie Komendy Powiatowej Policji. Poznały pracę bibliotekarzy odwiedzając Samorządową Bibliotekę Publiczną w Kępnie. Zwiedziły pomieszczenia z księgozbiorami, czytelnię, aktualną wystawę fotograficzną „Drogie czytanie czyli moda na czytanie”. Niektóre z nich po raz pierwszy założyły kartę czytelnika i wypożyczyły książki. Poznały również pracę Redakcji Radia SUD. W radio dziennikarze udostępnili dzieciom mikrofony , tak by każde z nich mogło  wczuć się w rolę redaktora i nagrać swoje pozdrowienia.  Niezwykle interesująca i wymagająca kondycji fizycznej była wyprawa na więżę Wodociągów kępińskich.

Przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Kępnie  przeprowadzone zostały warsztaty archeologiczne połączone z formowaniem gliny. Warsztaty prowadzili pracownicy muzeum: Agata Józefowicz i Tomasz Tajnert. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły również w warsztatach tanecznych prowadzonych gościnnie przez Natalię Gudra i Natalię Parzonka, w warsztatach relaksacyjnych prowadzonych przez Katarzynę Cebulę.  Mateusz Żyłka absolwent wrocławskiego AWFu przeprowadził trening z popularnej gry zespołowej jaką jest Freesbie ultimate.

Na co dzień dzieci malują, tańczą i śpiewają. Na scenie tworzą krótkie formy teatralne. Spędzają czas aktywnie i twórczo. Integrują się i bardzo często zaskakują swoimi artystycznymi pomysłami. Wakacje z KOK  to również wycieczki rowerowe - ostatnia na Górę Krzyża mimo upału cieszyła się wielkim powodzeniem.  Zakończyła się wystawa Decoupage by ustąpić miejsca kolejnej wystawie Kępińskiego Klubu Kolekcjonera przygotowanej przez Pana Leszka  Nikodema. Na rynku w Kępnie i w innych zakątkach miasta spotkać można uczestników koła fotograficznego, którzy pod egidą instruktora Dominika Makosza  szykują materiał na wrześniową wystawę fotograficzną. Systematycznie odbywają się zajęcia filatelistyczne. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się gry planszowe tzw. Planszostrada.  Półmetek wakacji nie oznacza ich końca.  W sierpniu zaplanowano kolejne atrakcje, wycieczki i zajęcia, na których bezpiecznie i kreatywnie uczestnicy będą mogli rozwijać swoje zainteresowania  w najlepszej formie, przez zabawę i edukację.

 

 

  
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com