A A A

Święto muzyki, tańca i dobrego humoru, czyli Dni Kępna

oficjalnie otwarcie Dni Kępna 2012 Burmistrz Miasta i Gminy Kępno

oficjalnie otwarcie Dni Kępna 2012 Burmistrz Miasta i Gminy Kępno
  

Trzydniowe Dni Kępna były świętem muzyki, tańca i dobrego humoru. W tym roku niemal każdy mógł znaleźć coś dla siebie, tym bardziej, że tegoroczne święto miasta odbywało się przy sprzyjającej aurze.

Miłośnicy bluesa, poezji śpiewanej, reggae a także hip-hopu i rocka, doskonale bawili się między innymi na koncertach: Raggafaya, GrubSon, Raz, Dwa, Trzy i Czarno-Czarni. Nie zabrakło dużej dawki humoru w wydaniu kabaretu Limo, jednej z najbardziej bezkompromisowych grup satyry w kraju i wymagający sporego dystansu od widza występ Skiby, który tym razem wcielił się w rolę konferansjera. Największą niespodzianką okazał się występ rodzimych artystów. Okazuje się bowiem, że w Kępnie mamy swoją muzyczną „reprezentację”, która z powodzeniem może firmować Kępno na muzycznych deskach zarówno w kraju jak i zagranicą. Mowa oczywiście o Queento Band, szesnastoosobowej orkiestrze Sławka Kłodnickiego, która zaprezentowała prawdziwy majstersztyk muzycznych standardów. Muzyczną ucztę zaserwował również Zaitz Blues Orkiestra.

Na scenie ponownie spotkali się muzycy wywodzący się z Kępna ale od lat tworzący poza granicami kraju: Jacek Zaitz i Artur Zaitz oraz przyjaciele - muzycy wywodzący się z dawnych kępińskich zespołów: „Eljot”, „Koko Band”, „Franz Jäger”, „Big Lebowski” i „Plaster”.

Nie zabrakło rodzimych rockowych zespołów: Room Service, SoFresh, Fanky, Bloody Blades, Nuclear Goat, Market Garden, Kulą w Płot oraz Wielebny Blues. Z wokalno-muzycznym programem „Dawnych wspomnień czar” wystąpili Maria Lubryka i Mirosław Kubasik.
Jednak z największym zainteresowaniem mieszkańców Kępna i okolicznych miejscowości spotkały się koncerty zespołów Raggafaya, Raz, Dwa, Trzy i GrubSon. Doskonale znani z występów w telewizyjnym programie Must Be The Music oraz z koncertów na Przystanku Woodstock muzycy w czasie dwugodzinnego występu rozgrzali publiczność fantastycznym występem. Nie mniejsze tłumy przybyły pod scenę Dni Kępna w sobotnie popołudnie, gdy rozbrzmiały takie utwory jak: „Czekam i wiem”, „I tak warto żyć” i „Czy te oczy mogą kłamać”. Sztandarowe przeboje grupy Raz, Dwa, Trzy oklaskiwali nie tylko miłośnicy poezji śpiewanej.

Bez wątpienia najbardziej wiernych fanów w naszym mieście ma GrubSon, którego koncert poprzedził Krisu. Był to znak, że rozpoczyna się wieczór muzyki hip-hopowej. Lider GrubSona Tomasz Iwańca bez trudu nawiązał więź z publicznością, która spontanicznie reagowała na każdy gest muzyka. Młodzi ludzie jeszcze długo po koncercie skandowali nazwę grupy.

Nie można zapomnieć o widowiskowych fajerwerkach oraz występach teatru ognia, Zespołu Kreacji Artystycznej i seniorów czyli Nocy Świętojańskiej, przygotowanej przez Stowarzyszenie Socjum. W trakcie trzydniowego święta oglądaliśmy pokaz Taekwon-Do i grupy paramilitarnej oraz obficie zaopatrzony jarmark twórczości lokalnej, który oferował rękodzieło. Zaś dla najmłodszych nie zabrakło występów młodych talentów, przedstawienia teatralnego, zabawy ze szczudlarzami oraz atrakcji wesołego miasteczka. Wszystkim artystom, którzy zaprezentowali się w koncertach i występach artystycznych, dziękujemy za ogromne zaangażowanie i niezapomniane wrażenia.


Galeria zdjęć Dni Kępna 2012r.

Autor:A.M.
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com