A A A

Śpiewające walentynki

O tym, że piosenka idzie w parze z uczuciami nie trzeba było nikogo przekonywać. Uczestnicy wraz z rozśpiewaną publicznością sprawili, że konkurs okazał się wyjątkowy. Soliści nie tylko bez trudu nawiązali kontakt z publicznością ale też piosenkami o miłości dostarczyli wielu wzruszeń i wspaniałych wrażeń. Zgodnie z walentynkowym zwyczajem solistów obdarowano serduszkami. O ten akcent zadbali organizatorzy.

Wokalne talenty podczas konkursu oceniali jurorzy: przewodnicząca Irena Żłobińska – radna Rady Miejskiej, Justyna Hołub-Rojkiewicz - dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury, Mirosława Faber- instruktor tańca i muzyki, Magdalena Stankowiak – instruktor Kępińskiego Ośrodka Kultury.

Decyzją jury nagrody otrzymali: Mateusz Kryściak z Przedszkola nr 2, Łukasz Ciurys z Przedszkola nr 5, Jagoda Skorupa ze Szkoły Podstawowej w Mikorzynie, Weronika Mazurkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Marianna Dirbach ze Szkoły Podstawowej w Mikorzynie.

Jury postanowiło przyznać również równorzędne wyróżnienia które odebrali: Nel Jemioło z Przedszkola nr 4, Kinga Biczysko z Przedszkola nr 4, Zuzanna Solecka i Jakub Rymanowski z Przedszkola w Mikorzynie, Laura Olejnik z Przedszkola nr 5, Dawid Rabiega ze Szkoły Podstawowej nr 1, Joanna Pietrzykowska ze Szkoły Podstawowej w Świbie, Iga Tuz z Kępińskiego Ośrodka Kultury, Aleksandra Solska z Gimnazjum w Mikorzynie, Jagoda Pelińska z Gimnazjum nr 1 i Igor Zawodny z Gimnazjum w Mikorzynie.

Dla wszystkich laureatów i wyróżnionych nie zabrakło dyplomów i nagród rzeczowych.

- Dzień św. Walentego był doskonałą okazją do zaprezentowania dorobku artystycznego szkół i przedszkoli. Dlatego jedną z form wyróżnienia laureatów jest zaproszenie do udziału w Dniach Kępna – podkreśla dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury – Justyna Hołub Rojkiewicz - Natomiast naszym kolejnym przedsięwzięciem będzie organizacja konkursu recytatorskiego poświęconego Julianowi Tuwimowi. Będzie to inauguracja roku tuwimowskiego i możliwość kolejnej prezentacji talentów dzieci i młodzieży – dodaje dyrektor J. Hołub-Rojkiewicz.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com