A A A

Śpiewające talenty - Gminny przegląd piosenki

Jak co roku uczestnicy wystąpili w trzech kategoriach: szkół podstawowych klas I-III, klas IV-VI i gimnazjów. Celem przeglądu obok prezentacji umiejętności wokalnych była również promocja młodych talentów. Na tegoroczny przegląd swoich reprezentantów zgłosiły: Szkoła Podstawowa nr 1, SP nr 3, SP w Olszowie, SP w Świbie, SP w Myjomicach, SP w Mikorzynie, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum w Mikorzynie. Zgodnie z regulaminem każda ze szkół mogła zgłosić do przeglądu tylko jednego uczestnika w danej kategorii wiekowej. Dlatego podczas przeglądu można było wysłuchać najlepszych wokalistów i wokalistki z poszczególnych szkół.

Uczestników oceniało jury w składzie: Mirosława Faber, instruktor muzyki i tańca, Magdalena Stankowiak, instruktor zajęć artystycznych w KOK oraz Renata Nowicka, instruktor techniki śpiewu w KOK. Jury pod uwagę brało dobór repertuaru, warunki głosowe, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny. Na scenie zabrzmiały między innymi takie piosenki jak: „W moim magicznym domu”, „Jutro spełni się Twój sen”, „Piosenka o chlebie” oraz „Jenny”. Jurorzy w podsumowaniu Przeglądu podkreślali, że poziom konkursu był bardzo wysoki a wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani. Stąd uczestnicy mogli liczyć na wiele wyróżnień. Natomiast nagrody główne jury przyznało tylko jednemu soliście w każdej kategorii. Wśród uczniów klas I-III szkół podstawowych najlepsza okazała się Katarzyna Pietrzykowska ze Szkoły Podstawowej w Świbie. W kategorii klas IV-VI wygrał Dawid Rabiega ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kępnie. Z kolei wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się Weronika Szymańska z Gimnazjum nr 2 w Kępnie. Dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Ośrodek Kultury laureatom wręczyła dyrektor Justyna Hołub-Rojkiewicz. Zwycięzcy ponadto otrzymali awans do Powiatowego Przeglądu Piosenki, podczas którego będą reprezentowali gminę Kępno.

Naszych laureatów będziemy mieli okazję zobaczyć już 28 października w kinie Sokolnia. Od godziny 13.00 rozpocznie się Powiatowy Przegląd Piosenki organizowanym przez Starostwo Powiatowe.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com