A A A

Seniorzy rozśpiewali widownię

W piątkowy wieczór na scenie kina „Sokolnia” swój śpiewaczy dorobek artystyczny zaprezentowali seniorzy. Uroczyste spotkanie było także okazją do integracji i wymiany doświadczeń.
Zaproszenia kierowane były  do zespołów artystycznych, których członkami są emeryci i renciści zrzeszeni w kołach, stowarzyszeniach i klubach seniora, przy ośrodkach kultury i instytucjach prowadzących działalność z seniorami. Jak się okazało chętnych do wspólnego śpiewania nie brakuje. W tegorocznych Artystycznych Spotkaniach Seniorów uczestniczyło blisko 150 osób zrzeszonych w siedmiu zespołach z terenu powiatu kępińskiego. Były to zespoły: „Ale babki” z Bralina, „Słupianie” ze Słupi, „Harmonia” z Kępna, „Perzowianie” z Perzowa, chór „Echo” z Łęki Opatowskiej, „Laskowianie" z Trzcinicy oraz „Jutrzenka" z Kępna. Poszczególne zespoły zaprezentował prowadzący koncert Witold Pelka, zaś niespodzianką na zakończenie był mini recital Marii Kwaśniewskiej, która przy akompaniamencie Ireny Roszyk zaśpiewała m.in. utwory Hanki Ordonówny. Każde spotkanie ma charakter przeglądu i wszystkie zespoły mogą liczyć na wyróżnienie i pamiątkową statuetką. Nie inaczej było podczas tegorocznego przeglądu. Podziękowania i gratulacje na ręce prowadzących zespoły przekazały burmistrz Aniela Kempa i dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury, Justyna Hołub-Rojkiewicz.

 

-Seniorzy stanowią tę grupę, która jest bardzo aktywna i chętnie włącza się w każdą inicjatywę a przy tym wiele daje z siebie, tworząc wspaniałą atmosferę. Dlatego już dziś planujemy kolejne muzyczne spotkanie, tym razem chcielibyśmy aby seniorzy zaśpiewali w okresie letnim w amfiteatrzepodkreśliła dyrektor KOK J. Hołub-Rojkiewicz.

 

Warto dodać, że Artystyczne Spotkania Seniorów upływały pod hasłem „Piosenka dawniej i dziś”. W czasie swoich prezentacji zespoły śpiewały dobrze znane i lubiane piosenki a widownia chętnie włączała się do wspólnego śpiewania. Kolejna edycja Artystycznych Spotkań Seniorów to również twórcza zabawa w gronie ludzi aktywnych oraz możliwość zawarcia nowych przyjaźni.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com