A A A

Relecja ze spotkania z podróżnikiem - Piotrem Strzeżyszem

 

22 maja w sali kępińskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie z podróżnikiem rowerowym, a zarazem pisarzem – Piotrem Strzeżyszem.
Tematem spotkania była opowieść i pokaz slajdów z wyprawy rowerowej z Alaski do Patagonii.

Pan Piotr jest zdobywcą nagrody Kolosa na 17 Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników w Gdyni, a także nagrody publiczności na Wrocławskim Festiwalu Podróżniczym – Równoleżnik Zero.

Podczas spotkania podróżnik promował swoją najnowszą książkę „Powidoki”, która jest już trzecią publikacją autora. Otrzymał za nią Nagrodę Magellana.

W trakcie spotkania Pan Piotr opowiadał o sztuce podróżowania na rowerze, poznawaniu świata z tej perspektywy; o sensie, trudach i wyrzeczeniach związanych z tą formą aktywności.

Podróżnik od lat włóczy się po świecie na rowerze, był już na pięciu kontynentach. Łączy miłość do podróżowania na rowerze i fotografowania, czego efekty mogliśmy podziwiać w trakcie piątkowego spotkania.

Globtroter trasę z Alaski do Patagonii próbował przejechał aż trzy razy. W 2011 podróż po przejechaniu 6000 km przerwał w Las Vegas. W 2013 zatrzymał się w okolicy Portland z powodu kontuzji kolana. Ostatecznie – w 2014 wyruszając z miejsca ostatniej niedokończonej wyprawy dojechał do celu. Podróż naznaczona była bólem i cierpieniem z powodu chorego kolana oraz problemów z zatokami i nerkami. Upał, wiatr, a także brak pieniędzy nie ułatwiały wojażu. W efekcie końcowym osiągnął zaplanowany cel i utwierdził się w przekonaniu, że realizuje swoje pasje, cele i czuje się spełniony. Zachęcał do realizacji swoich marzeń i cieszenia się z drobnych rzeczy.

  
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com