A A A

Relacja ze spotkania z aktorem Marianem Dziędzielem w KzR

W minioną sobotę 14 lutego w kępińskim Kinie za Rogiem godz. 19.00 miało miejsce szczególne spotkanie ze znanym aktorem Marianem Dziędzielem, które zostało poprzedzone emisją filmu z jego udziałem pt: „Piąta pora roku”.


Pan Marian Dziędziel przyjechał do Kępna prosto z Krakowa wczesnym popołudniem.
Po zakwaterowaniu się w hotelu i paru chwilach odpoczynku z przyjemnością spacerował po Kępnie podziwiając okolice miasta oraz kępiński rynek, który szczególnie przypadł mu do gustu.
Wieczorem w Kępińskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z aktorem, w którym pierwsze skrzypce grał nasz gość.
Spotkanie przerosło oczekiwania organizatorów a przede wszystkim mieszkańców Kępna, którzy przybyli spotkać się z aktorem.
Marian Dziędziel okazał się przemiłym, pełnym ciepła i humoru człowiekiem, odbiegającym w dużym stopniu od większości czarnych charakterów granych przez siebie na ekranie.
Ponad godzinne spotkanie wypełniły wspomnienia aktora z młodości spędzonej w jego rodzinnych Gołkowicach niedaleko Wodzisławia Śląskiego.
Potem były słynne „Stepy akermańskie”, które cytowane po Śląsku na egzaminach do szkoły teatralnej w Krakowie stały się w dużej mierze przepustką do aktorstwa.
Prowadzący rozmowę animator Kina za Rogiem Grzegorz Leks zadając pytania z dziedziny sztuki i techniki gry aktorskiej zachęcał aktora do odgrywania krótkich popisów aktorskich, które stały się gratką dla widzów zgromadzonych na spotkaniu.
Spotkanie zakończyły miłe chwile, w których Pan Dziędziel pozował do zdjęć i rozdawał autografy fanom swojego kunsztu aktorskiego.
Wieczór zakończyła przemiła kolacja w gronie naszych gości oraz organizatorów spotkania, na której doświadczyć można było ponownie przemiłej atmosfery, ciepła i serdeczności Mariana Dziędziela oraz jego żony.
„Bardzo mi było tu taj dobrze, zostałem bardzo miło przyjęty, dziękuję za gościnę.
Nie chcę się zapraszać, ale się zaproszę, mam nadzieję ze się jeszcze spotkamy”., powiedział Marian Dziędziel przed odjazdem do Krakowa.
Było to już drugie spotkanie z cyklu spotkań inicjowanych przez Kino za Rogiem w Kępnie mające na celu przybliżenie wszystkim, którzy kochają kino sylwetek twórców związanych z filmem oraz teatrem; umożliwienie bezpośredniego kontaktu z twórcami , których można w większości zobaczyć jedynie w telewizji, w gazecie czy na dużym ekranie.

G.L.

 
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com