A A A

Relacja z VI Pikniku Modelarskiego

W dniach 20-21 sierpnia na terenie lądowiska w Klinach odbyła się VI edycja Pikniku Modelarskiego organizowanego przez Kępiński Ośrodek Kultury oraz sekcję modelarstwa lotniczego prowadzoną w Kępińskim Ośrodku Kultury przez Wojciecha Kardasia.


Podczas pikniku modelarskiego swoje modele zaprezentowały drużyny z Kępna, Wieruszowa, Baranowa, Ostrzeszowa, Odolanowa, Ostrowa Wlkp. i Kalisza. To właśnie dzięki Wojciechowi Kardasiowi corocznie odwiedzają Piknik Modelarski zaprzyjaźnieni modelarze. Wielu z nich to wielokrotnie nagradzani mistrzowie Polski.

Sprzyjające warunki atmosferyczne umożliwiły podziwianie lotów modeli latających zdalnie sterowanych, lotni, paralotni, samolotów oraz pokaz wyjątkowej atrakcji - poduszkowca.

Modele często są rzeczywistą kopią prawdziwych samolotów i warte są nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Prawdziwi modelarze, a tacy odwiedzili właśnie nasz piknik, składają swoje modele od podstaw.


Dziękujemy modelarzom za przyjazd oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji VI edycji Pikniku Modelarskiego. Zapraszamy na kolejną edycję już za rok.

 

Zdj. G. Leks, KOK

 

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com