A A A

Relacja z Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego

W niedzielę 6 grudnia w Kępińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Kępno „Barwy Zimy” 2015. Organizatorem imprezy był Kępiński Ośrodek Kultury, Studio Tańca Retro oraz Uczniowski Klub Sporowy ATUT.


W tym roku w turnieju wzięło udział kilkanaście klubów taneczych zarówno z Kępna i okolic, jak i całej Polski m.in. Poznania, Częstochowy, Kluczborka, Wrocławia, Zabrza, Łodzi.

Uczestnicy turnieju w różnym wieku rywalizowali ze sobą w dwóch blokach tanecznych, czego zwieńczeniem była uroczysta i pokazowa gala, pełna wspaniałych tancerzy, barwnych strojów i pięknych układów tanecznych.

Tancerze walczyli zarówno o punkty i miejsce na podium, jak i o nominację do wyższej klasy tanecznej.

Kępińki konkurs tańca cieszy się ogromnym powodzeniem już od wielu lat i wpisał się na stałe w kalendarz polskich turniejów tanecznych. Świadczy o tym nie tylko ogromna ilość uczestników, ale także znakomita obsada sędziowska.

Wyróżnieni tancerze zostali nagrodzeni. Medale wręczali: Burmistrz MiG Piotr Psikus oraz Poseł na Sejm RP Andżelika Możdżanowska. Wśród najlepszych znaleźli się także reprezentanci Studia Tańca Retro.

Atrakcją dnia był występ taneczny Agnieszki Kaczorowskiej i Kamila Kuroczko, zaproszonych przez Panią Poseł na Sejm RP A. Możdżanowską.

 

Zdj. Urząd MiG Kępno

Autor:A.M.

 
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com