A A A

Relacja z koncertu Pinokio Brothers

12 sierpnia na Rynku w Kępnie odbył się koncert zespołu Pinokio Brothers. Organizatorami wydarzenia byli Burmistrz Miasta i Gminy Kępno oraz Kępiński Ośrodek Kultury. Wydarzenie to było kolejną odsłoną cyklu Muzyczne Lato w Kępnie.


Zespół Pinokio Brothers powstał w końcu lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Można smiało stwierdzić, że jest to uduchowiony zespół powstały z prawdziwego powołania. W Poznańskim Seminarium Duchownym kilka osób zbliżyła muzyczna pasja, realizowana już wcześniej w różnych stylistycznie, choć głównie rockowych, zespołach. Początkowo zespół grał podczas  seminaryjnych nabożeństw i uroczystości oraz zaczął wyjeżdżać na spotkania powołaniowe, modlitewne i ewangelizacyjne. Po roku do zespołu dołączyli klerycy z seminarium kaliskiego. W lipcu 1998 r. poznański i kaliski zespół seminaryjny spotkał się na trwających półtora tygodnia próbach w leśniczówce „Bocian” pod Wieruszowem i ten moment uważa się za oficjalny początek Pinokio Brothers.


Na początku Pinokio Brothers grał znane z kościołów, pielgrzymek czy rekolekcji „piosenki religijne” nadając tym utworom najbardziej im bliską czyli rock’ową stylizację i aranżację. Potem przyszedł czas na covery znanych polskich czy zagranicznych zespołów tzw. sceny chrześcijańskiej. Dziś grają głównie materiał autorski i choć zasadniczo najbliżej im do szeroko pojętej muzyki rock’owej to główną inspiracją są amerykańscy artyści z kręgu muzyki worship.


W piątkowy wieczór Rynek rozbrzmiał dźwiękami energetycznego "rocka z wiarą" w wykonaniu Pinokio Brothers.

 
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com