A A A

Relacja z koncertu kolęd rodziny Pospieszalskich oraz laureatów konkursu kolęd 'Kępińskie Kolędowanie"

 

9 stycznia w kościele p.w. św. Marcina w Kępnie odbył się koncert kolęd w wykonaniu rodziny Pospieszalskich.


Pospieszalscy to jedna z najpopularniejszych muzycznie utalentowanych rodzin w Polsce, wykonujących kolędy. Zespół występujący w Kępnie składał się z kilkunastu członków rodziny. Każdy z nich jest zawodowym muzykiem, śpiewającym i grający na kilku instrumentach. Artyści zaprezentowali kolędy w nowej, własnej aranżacji.

Występ Pospieszalskich poprzedzili laureaci konkursu kolęd „Kępińskie Kolędowanie”, zorganizowanego przez Kępiński Ośrodek Kultury. Zostali oni przygotowani do występu, biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez muzyka Marcina Wawrzynowicza. Jury pod przewodnictwem Dariusza Pietrzykowskiego, po przesłuchaniu 50 uczestników konkursu postanowiło przyznać nagrodę Grand Prix Adriannie Włodarczyk. W kategorii starszej I miejsce (ex aequo) zajęły: Milena Bielińska i Paula Pływaczyk. II miejsce (ex aequo) przyznano Karolinie Krawiec i Sandrze Stochmiałek, a III (ex aequo) Zuzannie Bonczol i Natalii Świtale. W kategorii młodszej I miejsce trafiło do Igi Wojciechowskiej, a II do Stanisława Napierały.

Po koncercie w sali Kępińskiego Ośrodka Kultury odbyło się kameralne spotkanie, podczas którego rodzina Pospieszalskich razem z lauretami konkursu kolęd „Kępińskie Kolędowanie” dali wspólny, spontaniczny występ.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.

 

 
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com