A A A

Rajdowe zmagania zabytkowych samochodów

Zabytkowe samochody zagościły na kępińskim Rynku w minioną niedzielę, 13 maja. Samochodowa parada zakończyła całodniowy I Kępiński Rajd Pojazdów Zabytkowych. Organizatorem przejazdu był Ostrowski Automobil Klub, Kępiński Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Kępno.

Kępińska Majówka, czyli Rajd Pojazdów Zabytkowych został zorganizowany po raz pierwszy w Kępnie. Kierownik rajdu Przemysław Pietrzak wraz z żoną Małgorzatą i synem Dawidem od lat interesują się zabytkowymi pojazdami. Swoją pasją dzielą się z innymi. Rajd i widowiskowa parada pokazała najpiękniejsze zabytkowe pojazdy z Kępna i wielu innych miast w całym kraju.

W zmaganiach o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy walczyło 17 załóg. W rajdzie mógł wziąć każdy kto posiada pojazd liczący co najmniej 25 lat. Uczestnicy rajdu wystartowali o godz.10.30 z Rynku. Trasa wiodła przez Kępno, Bralin, Nosale, Żurawiniec, Mroczeń, Laski, Trzcinicę, Kostów, Siemianice, Łękę Opatowską, Piaski i Grębanin. Ale nie tylko sam przejazd był brany pod uwagę w rywalizacji. Na trasie rozmieszczono punkty kontrolne, na których zorganizowano próby sprawnościowe, m.in. przejazd dwoma kołami na desce, strzelanie do tarczy czy dojazd do płotka. Dla uczestników wśród których nie brakowało miłośników czterech kółek z różnych regionów kraju przewidziano także zwiedzanie miejscowych zabytków. Finał rajdu odbył się na kępińskim rynku. To tu ogłoszono wyniki rajdu. Pierwsze miejsce wywalczył Zenon Krzyżański, który trasę pokonał Volkswagenem Garbusem. Drugie miejsce zdobył Jarosław Krawczyk, właściciel Mercedesa 124, a trzecie Katarzyna i Hieronim Filipek, którzy jechali Fiatem 126 p. Równocześnie przeprowadzono konkurs elegancji. Publiczność podziwiająca przejazd zabytkowych pojazdów mogła wybrać ten najładniejszy. Tytuł najbardziej eleganckiego samochodu przyznano Wołdze należącej do Dariusza i Karoliny Olejnik. Drugie miejsce zdobył Adam Radwan i Paweł Biziak za Fiata 126p, zaś trzecie otrzymali Jacek Nasiadek i Aneta Parysek za Opla GT. Nagrody dla zwycięzców wręczyła burmistrz Aniela Kempa. Do uczestników kierowano gratulacje i podziękowania. Bez względu na wyniki rywalizacji podkreślano, że najważniejsza była dobra zabawa i możliwość pokazania unikatowych, zabytkowych pojazdów.

Autor:A.M.
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com