A A A

Prezentacje Teatrów Dzieci i Młodzieży

W poniedziałek 17 stycznia w Kępińskim Ośrodku Kultury odbyły się Prezentacje Teatrów Dzieci i Młodzieży.  Na scenie swój kunszt artystyczny prezentowały dzieci przedszkolne, szkolne i gimnazjaliści. Młodzi twórcy  wykazali się niezwykłym talentem aktorskim. Dowiedli, że potrafią i chcą tworzyć  teatr, który uczy i bawi. Zadbali o stroje, rekwizyty, scenografię.

Zespoły oceniało jury w składzie: Magdalena Biegańska – aktorka teatralna i filmowa,  Lidia Kubot – instruktor teatralny KOK, nauczyciel języka polskiego  oraz  Włodzimierz Kalinowski – instruktor teatralny z Jarocina.

Wśród najmłodszych zespołów teatralnych jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce ex eaqwo  dla zespołów  teatralnych : „Maluchy” - Przedszkole  nr 2 w Kępnie,  „ Wesołe Brzdące” - Przedszkole nr 4 w Kępnie i „ Słoneczka” - Przedszkole nr5 w Kępnie.

W kategorii szkół podstawowych  jury przyznało I miejsce ex eaqwo  zespołowi teatralnemu „Hanulki” – SP Hanulin za spektakl  „Teatralne zabawy” oraz  teatrzykowi szkolnemu „Trójka” – SP nr 3 w Kępnie  za spektakl  „Dziecięcy pokój”.  II miejsce zajął Teatr szkolny „Arlekin” – SP nr 1 w Kępnie, III miejsce powędrowało do Grupy teatralnej  ze Szkoły Podstawowej w Łęce Opatowskiej.

W kategorii szkół gimnazjalnych jury nie przyznało I miejsca.  Statuetkę za II miejsce  odebrał zespół teatralny „Gaduły” – Gimnazjum Bralin za spektakl „Dziady”.  Miejsce III zajął zespół teatralny z Gimnazjum nr 1 w Kępnie za spektakl „Adam i Ewa”.

Spotkania młodych twórców , pełnych aktorskiego zacięcia,  po raz kolejny potwierdziły   potrzebę  organizowania  tego typu konfrontacji. Młodzi chcą występować na scenie, tworzyć teatr, rozwijać swoje zainteresowania kulturą teatralną - mówiła po rozdaniu nagród Justyna Hołub- Rojkiewicz dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury.  Wszystkim aktorom należą się gratulacje a instruktorom podziękowania za  opiekę artystyczną.

 

Tegoroczne  Prezentacje Teatralne są częścią projektu  „ Kępnianie z pasją”   finansowanego przez Unię Europejską w ramach osi 4-LEADER  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.   W ramach tego działania, 15 marca, w Kępińskim Ośrodku Kultury  odbyły się również warsztaty teatralne  prowadzone przez Magdalenę Biegańską - aktorkę wywodząca się z Kępna. Magdalena Biegańska po ukończeniu szkoły podstawowej nr 3 w Kępnie kształciła się dalej w Liceum Ogólnokształcącym,  o profilu aktorskim,  w Krakowie. Obecnie  związana jest na stałe   z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.    Na szklanym ekranie mogliśmy ja zobaczyć m.in. w takich produkcjach jak: „Głęboka Woda”, „ Komisarz Alex”, „ Koniec wakacji”, „ Operacja Dunaj”.  Podczas warsztatów udzielała wielu cennych wskazówek  młodym aktorom i instruktorom.   Być może Magdalena Biegańska będzie dla wielu młodych aktorów inspiracją i przykładem na to, że   można osiągnąć życiowy sukces i zawodową satysfakcję.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com