A A A

Planszostrada. Festiwal gier planszowych .

  

Planszostrada. Festiwal gier planszowych .

4 i 5 października w Kępińskim Ośrodku Kultury przy ul. Broniewskiego 5 odbył się Festiwal Gier planszowych. Impreza  miała swój debiut i jak się okazało  zakończony wielkim sukcesem .  Do dyspozycji gości przygotowano  136 gier  , w ciągu dwóch dni imprezy odnotowano 200 wypożyczeń;   goście przeciętnie rozgrywali 4 gry w ciągu dnia, rekordziści nawet do 10 gier.  Zgodnie z zasadami Festiwalu wszystkich uczestników  obowiązywała rejestracja, podczas której każdy otrzymywał numer uprawniający do wypożyczenia jednorazowo 1 gry do stolika oraz do udziału w loterii z nagrodami. W czasie Festiwalu zarejestrowano 127 uczestników w różnym wieku i z różnych  miejscowości. Najliczniejsze grono to mieszkańcy Kępna, ale na Festiwal dotarli również mieszkańcy ościennych gmin i bardziej oddalonych miejscowości takich jak Wieruszów, Ostrzeszów,  Wieluń, Wrocław i Poznań.

Kępiński Klub Gier Planszowych  zadbał o to,  aby wszyscy uczestnicy otrzymali wsparcie -  uczestnikom  tłumaczono  zasady gry doradzano w ich wyborze. W tym działaniu szczególnie udzielali się  wolontariusze – uczniowie LO nr 1 w Kępnie.   Dominowały gry rodzinne. Dużym powodzeniem cieszyły się gry tzw. imprezowe ( party games) z krótką i dynamiczną rozgrywką, często wymagającą używania gestów i innych środków ekspresji. Przygotowano gry wymagające logicznego myślenia, były gry dla miłośników fantastyki, dla najmłodszych, dla nowicjuszy i wytrawnych, doświadczonych graczy.

Dodatkową atrakcją festiwalu obok loterii fantowej były konkursy gier. Najlepsi otrzymywali nagrody ufundowane przez Wydawnictwa Trefl, Portal Games, Rebel, G3, Beatę i Krzysztofa  Olszewskich  z Brzegu. Nagrody powędrowały do Łukasza Grzesiaka, Tomasza Grzesiaka, Dawida Wróbla i Aleksandry Semeniuk.

Kępiński Klub Gier Planszowych ma swoich liderów są to:  Ewa i Marcin Szalek, Tomasz Szalek, Katarzyna i Maciej Parzybót. Jak mówi  Dyrektor Kępińskiego Ośrodka S Kultury  Justyna Hołub – Rojkiewicz są to ludzie pozytywnie zakręceni, którzy swoją postawą i zaangażowaniem rozwijają w Kępnie zamiłowanie do gier planszowych.  Zarażają  tą pasją skutecznie coraz większe  grono ludzi, a w zasadzie  całe rodziny. Festiwal Gier Planszowych cieszył się rzeczywiście bardzo dużą frekwencją,  przy stolikach siedziały dzieci z rodzicami, grupy przyjaciół, znajomi .  Impreza miała bardzo dobrze przygotowana, Kępiński Klub Gier Planszowych zatroszczył się o każdy punkt programu. Mamy nadzieję, że impreza na stałe wpisze się do kalendarza imprez Kępińskiego Ośrodka Kultury.

 
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com