A A A

Planszostrada po pierwszym etapie turnieju

W sobotę 15.03 Kępiński Klub Gier Planszowych "Planszostrada" przeprowadził  rozgrywki pierwszego etapu turnieju z grami Wydawnictwa G3.

- W pierwszym etapie wzięło udział kilkanaście osób w wieku od 12 lat (w tym także osoby dorosłe). Nie chcemy jeszcze zamykać listy uczestników. Będzie dodatkowa rozgrywka Speed Cups (Szybkie Kubki) dla osób nieobecnych ostatnio. Partia tej gry trwa krótko - ok. 10 minut, więc myślimy, że uda nam się zrealizować ten zamysł – mówi Ewa Szalek

Kolejna Planszostrada odbędzie się 28 marca od godziny 17:30 w sali Kępińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Broniewskiego 5.

- w tym terminie będzie szansa nadrobić zaległości, ale przede wszystkim odbędzie się drugi etap turnieju. Tym razem oparty o znakomitą grę Qwirkle. Tutaj rozgrywka jest już dłuższa, ale przynosi więcej punktów, więc warto startować. Punkty obu etapów sumują się i są przepustką dla kilkorga najlepszych uczestników do finału.  Finał odbędzie się w połowie kwietnia. Zachęcamy serdecznie do udziału wszystkich chętnych od 9 roku życia. Wydawnictwo G3 ufundowało nagrodę oraz dostarczyło egzemplarze gier turniejowych, na których możemy rozgrywać dwie partie równocześnie.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku, gdzie znajduje się fotorelacja z turnieju oraz ranking po pierwszym etapie.

Kim jesteśmy?

Planszostrada działa od ponad roku. Miłośnicy gier planszowych spotykają się co dwa tygodnie  w Kępińskim Ośrodku Kultury. Przychodzą pojedyncze osoby, grupy znajomych, zdarza się również familijne granie, z czego organizatorzy są bardzo zadowoleni. Ze względu na tematykę i poziom trudności  spotkania adresowane są  dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, młodzieży, dorosłych oraz seniorów: - Staramy się przełamywać pokutujący wciąż stereotyp, że gry planszowe są tylko dla dzieci. Zarówno my, jak i grupa naszych starszych uczestników udowadnia, że tak nie jest. Ponadto pokazujemy, że gry to już od wielu lat dużo więcej niż chińczyk czy eurobiznes. Szeroka tematyka i poziom trudności mogą wielu pozytywnie zaskoczyć. Naprawdę warto przyjść i się o tym przekonać – zachęcają Ewa i Marcin Szalkowie.

Rozwój

Planszostrada odwiedza cyklicznie imprezy typu festiwale, konwenty. Odbywają się one w wielkich miastach, jak Łódź czy Wrocław, ale także w mniejszych jak np. Brzeg.

- Cieszy, że nasze działania spotykają się ze wsparciem środowisk planszówkowych.

Chodzi nam po pierwsze o wydawców gier planszowych. Już podczas zeszłorocznej imprezy plenerowej z okazji Dnia Dziecka mieliśmy możliwość wypożyczenia gier od wydawcy z Gdańska

Podobna szansa pojawia się w kontekście zbliżającej się imprezy z grami planszowymi. Termin tego wydarzenia zaplanowany wraz z KOK to październik br .– mówią prowadzący Planszostradę. - Po drugie spotykamy się ze zrozumieniem i dobrym słowem od organizatorów tych imprez i osób promujących gry. Nawiązujemy kontakty, staramy się aby nas zapamiętano, a nasze miasto kojarzono z tym, że istnieje tutaj jakiś ruch związany z grami planszowymi. Wiele osób kibicuje nam, ponieważ tak jak my są przekonani, że warto rozpowszechniać te hobby i promować własne miasto jako miejsce ciekawych inicjatyw – dodają.

 

 

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com