A A A

Piknik "Kępno chce być EKO"

W sobotę 18 lipca na Rynku odbył się Piknik Ekologiczny pn. „Kępno chce być EKO”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miasto i Gminę Kępno oraz Kępiński Ośrodek Kultury.


Impreza miała na celu prezentację spółek działających na naszym terenie – Energetyka Cieplna Kępno, Administracja Domów Miejskich Kępno, Wodociągi Kępińskie, ZZO Olszowa i Projekt Kępno.

Piknik zachęcał do ekologicznej postawy mieszkańców naszej Gminy. Każda ze spółek zaprezentowała zakres swojej działalności. Rozdawano ulotki i gadżety reklamujące dane spółki oraz informacje ułatwiające praktykowanie prawidłowych działań proekologicznych przez mieszkańców Miasta i Gminy Kępno.

W trakcie imprezy odbyły się konkursy o tematyce ekologicznej zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Mieszkańców zapoznano z akcją dot. adopcji bezdomnego psa, a także z rezultatem „Programu Ochrony Kasztanów”.

Zgromadzeni na Rynku mieli możliwość posłuchać wokalistek ze Studia Piosenki działającego przy Kępińskim Ośrodku Kultury, a także zespołu Harmonia z Dziennego Klubu Seniora pod Żurawiem.

W sobotnim wydarzeniu pokazali się także uczestnicy wakacyjnych zajęć dla dzieci odbywających się w KOK pn. „Letnia Akademia KOK” z programem wokalnym oraz pracami wykonanymi podczas Warsztatów Kreatywny Recykling.

W trakcie imprezy wystąpił Robert Zucaro z coverami włoskich piosenek. Gwiazdą wieczoru był zespół Ani Rusowicz.

 

Autor:A.M.

 
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com