A A A

Muzykomania połączyła miłośników grania

Muzyczną ucztę z udziałem lokalnych muzyków przygotował Kępiński Ośrodek Kultury dla wszystkich miłośników dobrego grania. Muzykomania, pod takim hasłem, w piątek, 3 maja, na jednej scenie spotkali się muzycy i zespoły muzyczne grający utwory własne, covery i muzyczne improwizacje.
Artystom pozostawiono pełną dowolność interpretacji i realizacji własnych zamysłów muzycznych. To zaowocowało wspaniałymi dźwiękami, nowymi projektami muzycznymi oraz doskonałą zabawą dźwiękiem w gronie ludzi kochających muzykę. Twórczej atmosfery i wspaniałych wrażeń doświadczyli wszyscy ci, którzy w trzeciomajowe święto, mimo ulewnego deszczu, przybyli do kina „Sokolnia” na pierwszą odsłonę Muzykomanii.
Wieczór otwarło Queento Band pod kierunkiem Sławka Kłodnickiego. Osiemnastoosobowy band zagrał z rozmachem standardy muzyki rozrywkowej. Duże wrażenie robili zarówno wokaliści: Ania Niełacna, Dobrawa Kłodnicka, Tomek Wojtan, Przemek Klepacz, Kamil Grabny, jak i umiejętności muzyków sekcji dętej i rytmicznej. W dobrych nastrojach publiczność utrzymali również muzycy z grupy „Fanky” i „Room Service”.
Niespodzianką wieczoru okazał się debiut czwórki muzyków grających pod nazwą Clave Syny. Maciej Gola, Wojciech Kardaś, Piotr Wróblewski i Darek Müller dali pokaz talentu, umiejętności zabawy dźwiękiem i poczucia humoru. Instrumentalny koncert zdecydował się wokalnie wesprzeć prowadzący imprezę Sławek Janelt. Wszystko to potwierdziło jedynie, że podczas imprezy panowała przyjacielska atmosfera, skupiająca ludzi kochających muzykę. Pozytywnym zaskoczeniem był również występ młodych muzyków zespołu Garbate Lemury, których wyobraźnia i kunszt muzyczny zostały docenione przez publiczność. Nie inaczej było podczas występu grypy „Wszyscy na literę N”. Zespół Miłosza Szefnera, laureata festiwalu „Muzyczna Młodzież”, dał popis talentu i ogromnego potencjału. Muzycy zdecydowali się na muzyczny eksperyment a o jego doskonałych rezultatach z pewnością nie raz jeszcze usłyszymy.
- Kępno jest miastem niewielkim ale ma wielkich muzyków. Na co dzień wiele zespołów ma próby w Ośrodku Kultury. Drzwi dla nich będą zawsze otwarte ponieważ to, co prezentują na scenie, również 3 maja, to wielki kunszt muzyczny i ogromna pokora dla muzyki, to wspaniali muzycy i życzliwi ludzie – mówiła Justyna Hołub-Rojkiewicz, dyrektor KOK, podsumowując pierwszą edycję Muzykomanii.
Organizatorzy zadbali aby to niezwykłe muzyczne spotkanie upamiętniły statuetki dla wszystkich występujących tego dnia zespołów. Była to pierwsza ale z pewnością nie ostatnia z cyklu imprez muzycznych skupiających miłośników dobrego grania. Muzykomania będzie w kolejnych edycjach skupiać wokół muzyki, na jednej scenie różne style i gatunki, pokazując nowe pomysły i twórczy potencjał lokalnych muzyków.
Imprezie towarzyszył pokaz pojazdów dawnych. Zabytkowe samochody zaprezentowali ich właściciele w przerwie koncertów. Swoja pasja podzielił się z widownia inicjator pokazu Przemysław Pietrzak oraz kierowcy nagrodzonych pojazdów. Dla najlepszych wiceburmistrz Andrzej Tyra wręczył dyplomy i puchary.
Autor:A.M.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com