A A A

Koncert "Muzykomanii" 3 maja 2014.

  

Muzykomania 2014.

Niepowtarzalny koncert Zaitz Blues Orkiestra

i niezwykle dynamiczny Rusty Cage.

Muzyczna Majówka planowana 3 maja na kępińskim Rynku ze względu na warunki pogodowe została przeniesiona do budynku Kępińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Broniewskiego. Zaplanowane koncerty zespołów Rusty Cage i Zaitz Blues Orkiestra przyciągnęły najwierniejszych fanów talentu muzycznego Jacka Zaitza i Arkadiusza Żureckiego. Na scenie Kępińskiej zaprezentowali się w sposób niezwykły i niestety niepowtarzalny.

Jacek zaprosił do swojego projektu „ Zaitz Blues Orkiestra ” kępińskich muzyków, których na początku lat 90 opuścił emigrując do Anglii – Marka Niechciała, Zbigniewa Kempę i Piotra Mamczaka – to z nimi tworzył, znane nie tylko w Kępnie, takie formacje jak TNT, czy KOKO-BAND. Na scenie grali wraz z nim również brat Marek Zaitz i syn Artek Zaitz, a także młode pokolenie kępińskich muzyków Sebastian Zarych i Patryk Hanke. Muzycy czuli się na scenie jakby grali ze sobą od zawsze, ale niestety był to projekt jednorazowy, utworzony na potrzeby kolejnej edycji Muzykomanii. Obecnie Jacek Zaitz mieszka i pracuje w Anglii. W londyńskim studio nagraniowym zajmuje się inżynierią dźwięku. Nagrywa i koncertuje. Aktualnie w zespole Dany Gillespie, a wcześniej z bardzo znanym w angielskim środowisku muzycznym bluesmanem Earlem Greenem.

Arek Żurecki zaprezentował się ze swoim krakowskim zespołem Rusty Cage. Zespół o bardzo energetycznym, rockowym brzmieniu powstał w 2007r. Arkadiusz Żurecki, lider i założyciel zespołu to rodowity kępnianin, który na stałe mieszka w Krakowie. W chwilach, gdy nie gra koncertów, zajmuje się komponowaniem lub aranżacją. Jak sam powiedział tworzy praktycznie non stop. Ostatnie dwa lata były dla niego bardzo pracowite - zaowocowały wydaniem drugiej płyty „Drugs For Your Broken Heart”. Rusty Cage zaliczył bardzo udany występ w Must Be the Music, a Arka mogliśmy również zobaczyć wspólnie z wokalistką Kasią Sochacką, z którą przeszedł do kolejnego etapu.

Obaj muzycy Arek Żurecki i Jacek Zaitz obiecali nam – mówiła Dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury - że powrócą do Kępna i będziemy mogli ich jeszcze usłyszeć w kolejnych muzycznych projektach.

Muzyczna Majówka – Muzykomania 2014 to kolejna odsłona projektu „ Kępnianie z pasją” organizowanego przez Kępiński Ośrodek Kultury , finansowanego przez UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich .

 

  
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com