A A A

Koncert fortepianowy Mateusza Słowikowskiego

W piątkowy wieczór na kępińskim Rynku odbyło się przedsięwzięcie muzyczne pn. „Chopin i nie tylko” – koncert fortepianowy Mateusza Słowikowskiego.


Organizatorami wydarzenia było Miasto i Gmina Kępno oraz Kępiński Ośrodek Kultury. Koncert był kolejną odsłoną cyklu „Muzyczne Lato w Kępnie”.

Mateusz pochodzi z Kępna. Jest dumą naszego regionu. Naukę gry na fortepianie zaczął mając 7 lat.

Artysta ukończył kępińską Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Aleksandra Tansmana. Obecnie uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie dr hab. Pawła Zawadzkiego.

Wielokrotnie nagradzany na krajowych i międzynarodowych konkursach pianistycznych.Występował na największych salach koncertowych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Obecnie szykuje się do występu w Norwegii.

Mateusz dał piękny koncert na Rynku. Zachwycił publiczność grając klasyczne utwory, a także znane piosenki we własnej aranżacji.

Wykonawca był zadowolony z piątkowego występu: „Tak duży recital na otwartej przestrzeni grałem pierwszy raz. Było jednak naprawdę fajnie i jestem zadowolony z tego jak zagrałem”.

Mateusz zapytany o plany na przyszłość odpowiada:Każdy polski pianista marzy o konkursie Chopinowskim w Warszawie, a także o największych konkursach na świecie - w Monachium (Niemcy) i Kazachstanie”. Czego życzymy mu z całego serca.

 

Autor:A.M.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com