A A A

Koło Kępińskich Literatów zainaugurowało w „Poczekalni” nowy rok kulturalny

22 września w Klubie Kreatywnych Kępnian „Poczekalnia” odbyło pierwsze spotkanie Kępińskiego Koła Literatów działającego od roku pod skrzydłami Kępińskiego Ośrodka Kultury.
Poetów powitała Dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury Anna Niesobska wyrażając nadzieję, że nowy rok kulturalny będzie dla koła twórczy i obfitujący w wiele interesujących wydarzeń literackich.
Na początku spotkania dyskutowano na temat organizacji „Nocy Poetów”, która odbędzie się 24 listopada br. Na uroczystości odbędzie się promocja zbiorku wierszy i płyty CD do wierszy literatów zrzeszonych w KKL. Debatowano nad scenariuszem uroczystości oraz stworzeniem na scenie „Kawiarenki Literackiej” do której zaproszeni zostaliby również przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz inne znane osoby publiczne.
Dyskutowano również nad tytułem zbiorku poezji. Wśród wielu propozycji ostatecznie postanowiono, że będzie on nosić tytuł „ Wiersze z Poczekalni”.
Poruszano również sprawy organizacyjne KKL w nowym roku kulturalnym.
Pani Jadwiga Miesiąc wnioskowała o wprowadzenie Regulaminu KKL i opracowanie szczegółowego planu pracy sekcji, który zostanie opracowany na kolejnym październikowym spotkaniu.
Deklarację udziału w spotkaniach KKL złożyła Izabella Monika Bill - wrocławska poetka i publicystka, która zapoznała uczestników spotkania ze swoją twórczością oraz zaprezentowała wydane tomiki wierszy.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com