A A A

Kino za Rogiem na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym

KĘPIŃSKIE KINO ZA ROGIEM na Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

W dniach od 1 do 9 sierpnia odbywa się w Kazimierzu Dolnym oraz Janowcu nad Wisłą 9 Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Dyrektor Artystyczną Dwóch Brzegów jest Grażyna Torbicka

Podczas Festiwalu odbyła się konferencja poświęcona idei „KINO ZA ROGIEM „ w której udział wzięli: Grzegorz Molewski, inicjator projektu Kino za Rogiem, Stefan Kamiński, prezes KIGEiT, organizatora klastra, w którego ramach realizowany jest projekt Sieci Kino za Rogiem, ks. Andrzej Luter, filmoznawca – kwartalnik „Więź” oraz animatorzy reprezentujący wybrane kina Sieci Kino za Rogiem.
KĘPIŃSKI OŚRODEK KULTURY / KINO ZA ROGIEM KĘPNO reprezentował animator kina Grzegorz Leks, który przebywał tam na zaproszenie organizatorów festiwalu.

Festiwal Dwa Brzegi to interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin.
Tym, co wyróżnia festiwal na tle podobnych przedsięwzięć, jest konfrontacja różnych dziedzin sztuki i umożliwianie nieformalnych kontaktów odbiorców oraz artystów: czerwony dywan zastąpiony jest kawiarnią festiwalową, w której każdy może spotkać swojego mistrza. Adresatami festiwalu są ci, którym kultura pozwala oderwać się od świata komercji. To dla nich tworzony jest program, w którym bardzo ważny jest bezpośredni kontakt z kinem: spotkanie z reżyserem, aktorem, niespieszna rozmowa, refleksja wywołana projekcją.
Wkrótce krótka relacja wideo.

Zapraszamy do obejrzenia linków z festiwalu:

http://www.dwabrzegi.pl/galleri…/04-08-goscie-goscie-goscie/

 
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com