A A A

KĘPIŃSKI TALENT WOKALNY 2018 - Turniej rozstrzygnięty

W piątek, 06 lipca młodzi wokaliści stanęli w szranki Turnieju o tytuł "Kępińskiego Talentu Wokalnego".Do zorganizowanego przez Kępiński Ośrodek Kultury konkursu zakwalifikowanych zostało po pierwszym etapie 15 uczestników (w tym jeden duet). Wszyscy od 04 lipca uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez dra Marcina Wawrzynowicza - muzyka, pedagoga i kompozytora. Jego wskazówki, ogromna wiedza muzyczna oraz umiejętność pracy z młodzieżą zaowocowały nowym spojrzeniem młodych adeptów sztuki wokalnej na swój repertuar, o czym przekonała się publiczność podczas Koncertu Konkursowego.

O godzinie 20-tej rozpoczął się Turniej. Uczestnicy prezentowali swoje interpretacje znanych i lubianych piosenek. Wielu z nich akompaniował Kajetan Borowski - pianista, kompozytor, wykładowca AM im.K.Szymanowskiego w Katowicach.

Jury po wysłuchaniu wszystkich wykonań udało się na obrady, a na scenie rozpoczął się drugi koncert nad którym patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Kępno, podczas którego uczestnicy festiwalu "Śpiewamy - pomagamy" ze śpiewem na ustach świętowali zakończenie projektu dofinansowanego z programu RÓWNAĆ SZANSE Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podczas tego koncertu zakończyło się również głosowanie publiczności, która mogła w ten sposób wspomóc swoich ulubieńców Turniejowych.

Przed 22.00 Jury ogłosiło wynik:

- w kat. A KĘPIŃSKIM TALENTEM WOKALNYM 2018 została IGA WOJCIECHOWSKA;

- w kat. B KĘPIŃSKIM TALENTEM WOKALNYM 2018 został PAWEŁ MARYNIAK.

Zwycięzcom wręczono nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Turniej "Kępiński Talent Wokalny 2018" sfinansowano z budżetu Miasta i Gminy Kępno, Kępińskiego Ośrodka Kultury oraz reklamodawców:

- Biuro podróży KUBA-Tour z Kępna

- KiK - firma budowlana z Ostrzeszowa.

 

 

Paweł Maryniak Kępiński Talent Wokalny 2018

Paweł Maryniak Kępiński Talent Wokalny 2018

Iga wojciechowska Kępiński Talent Wokalny 2018

Iga wojciechowska Kępiński Talent Wokalny 2018
 
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com