A A A

Inauguracja Roku Kulturalnego w KOK

W piątek – 2 października – w sali Kępińkiego Ośrodka Kultury odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego. Cykl wydarzeń w KOK rozpoczęła promocja twórczości Pani Jadwigi Miesiąc.


Na spotkaniu Pani Jadwiga promowała swoje tomiki wierszy: „W labiryncie życia” oraz „Ocalone pola pamięci”, a także wystawę obrazów pn. „Kwiaty mojego ogrodu”.
Dyrektor KOK Anna Niesobska powitała zgromadzonych gości tj. Magdalenę Klocek przedstawicielkę Minister w KPRM A. Możdżanowskiej, poseł na Sejm Bożenę Henczycę, przedstawicieli mediów z Ilustrowanego Tygodnika Powiatowego oraz Radia SUD, przedstawicielkę poetów z Wieruszowa Jadwigę Tomalkiewicz, a także rodzinę i przyjaciół poetki z Kępna i Krotoszyna, gdzie autorka uczęszczała do szkoły.
Podczas spotkania zarówno sama pisarka, jak i zaproszeni goście czytali wiersze z promowanych tomików oraz wydanych wcześniej wierszy.
Rodzina, a także obecni na spotkaniu znajomi uświetnili uroczystość wykonując kilka piosenek, włączając do wspólnego śpiewu zaproszonych gości.
Tematyka wierszy nawiązywała do Ziemi Ojczystej, domu rodzinnego, mamy i rodziny, przeżyć z obozu koncentracyjnego, śmierci bliskich osób, samotności i strachu. Natomiast na obrazach przedstawiono kwiaty rosnących zarówno w ogrodzie Pani Jadwigi, jak i na polach i łąkach, w których bywała malarka.
Na zakończenie Dyrektor KOK, zaproszeni goście oraz Pani Jadwiga Miesiąc podzielili się swoimi refleksjami na temat spotkania. Nastąpiły podziękowania zarówno dla Pani Jadwigi za jej twórczość oraz organizatorów piątkowego spotkania.

 

Zdj. M. Łabuda

Autor:A.M.

  
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com