A A A

Fotograficzny „Portret miasta”

W miniony wtorek, 23 kwietnia, w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy, rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny pt. „Portret miasta”. Efektem przedsięwzięcia jest wydanie widokówki z fotografiami laureatki Katarzyny Spychalskiej.
Konkurs jest wspólną inicjatywą Kępińskiego Ośrodka Kultury i Koła Polskiego Związku Filatelistów w Kępnie. W uroczystym ogłoszeniu wyników uczestniczyli: burmistrz Aniela Kempa, Justyna Hołub-Rojkiewicz, dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury, Jakub Grabowski, radny Rady Miejskiej w Kępnie, Edward Stankowiak, prezes Koła Polskiego Związku Filatelistów w Kępnie, Andrzej Weiss, naczelnik Poczty Polskiej w Kępnie, Marian Kucharzak, członek Zarządu Koła PZF w Kępnie i Tadeusz Hanuszewicz z Koła PZF w Kępnie, laureaci konkursu i uczestnicy zajęć filatelistycznych prowadzonych w Ośrodku Kultury.
Zamierzeniem konkursu było upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki oraz ukazywanie ważnych i pięknych zakątków Kępna. W tym zakresie organizatorzy pozostawili uczestnikom konkursu pełną dowolność interpretacji. Jury konkursu: Sylwia Gruszka z Kępińskiego Ośrodka Kultury i Edward Stankowiak, prezes koła PZF, wyłonili zwycięzcę konkursu i przyznali wyróżnienia.
Dyplomy i nagrody książkowe za wyróżnienia otrzymali: Emilia Kremer, Magdalena Ciesielska, Janusz Smiatacz, Krzysztof Sobok, Marek Gabryś oraz Tomasz Olejnik. Nagrodę główną w konkursie „Portret miasta” zdobyła praca Katarzyny Spychalskiej. Zgodnie z regulaminem praca laureatki ukazała się na karcie pocztowej w nakładzie 1000 szt. Widokówka dostępna jest w siedzibie Kępińskiego Ośrodka Kultury przy ul. Sikorskiego 3 oraz w kępińskim oddziale Poczty Polskiej.
Nagrody laureatom wraz z gratulacjami i życzeniami rozwijania pasji fotograficznych przekazali: burmistrz Aniela Kempa, dyrektor KOK Justyna Hołub-Rojkiewicz i Edward Stankowiak, prezes Koła PZF. Uczestnicy spotkania otrzymali nową widokówkę, mieli również okazję obejrzeć inne walory filatelistyczne wydane przez Koło PZF.
Autor:A.M.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com