A A A

Dzień Dziecka z Ośrodkiem Kultury

Miniony poniedziałek, 4 czerwca, należał do najmłodszych. Pod hasłem „I duży i mały to kibic doskonały” na kępińskim Rynku odbyła się impreza plenerowa adresowana do dzieci. Przedsięwzięcie przy wsparciu funduszy zewnętrznych przygotował Kępiński Ośrodek Kultury.

W Kępnie świętowanie Dnia Dziecka odbyło się 4 czerwca. Na szczęście aura tego dnia okazała się przychylna i można było zrealizować wszystkie zaplanowane na ten dzień konkurencje. Impreza zorganizowana przez Ośrodek Kultury miała bowiem rekreacyjny charakter. Spotkanie na niwie sportowej było dobrą okazją do integracji na cztery dni przed otwarciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Tym bardziej, że Ośrodek Kultury dla uczestników imprezy przygotował atrakcyjne nagrody i szereg gadżetów związanych z Euro. Było to możliwe dzięki środkom pozyskanym w ramach konkursu grantowego „W trosce o innych” prowadzonego przez Fundację Orange. Na ten konkurs Ośrodek Kultury przygotował projekt pod nazwą „I duży i mały to kibic doskonały”.

Zabawę rozpoczął mecz Biało-Czerwonych, który rozegrano na boisku Gimnazjum nr 2. Mecz przy dopingu czyrliderek wygrała z wynikiem 3:2 drużyna Białych. Kolejną rywalizacją był Quiz wiedzy o Euro, w którym rywalizowało 6 drużyn. Młodzi odpowiadając aż na 85 pytań dowiedli, że mają dużą wiedzę o Euro 2012.

Kolejnym etapem był blok dyscyplin sprawnościowych, które prowadził Paweł Wielgosz z tancerzami ze Studia Tańca „Retro”, działającego przy Ośrodku Kultury. Uczestnicy imprezy rywalizowali w slalomie z piłką, rzutach na bramkę i podbijaniu piłki. Najwięcej emocji towarzyszyło jednak podczas Maratonu Tańca. Z propozycji wspólnego poruszania się w rytm muzyki piłkarskiej korzystali mali i duzi. Instruktor tańca oraz jurorzy po 45 minutowym maratonie wyłonili zwycięzcę konkursu. Najlepszym ruchem scenicznym, zaangażowaniem oraz umiejętnością zaprezentowania ducha młodego kibica wykazała się Laura Wróbel, która odebrała z rąk wiceburmistrza Szymona Szczęsnego Puchar Kibica, główną nagrodę za zwycięstwo w Maratonie Tańca. Zwieńczeniem całej imprezy było wręczeni nagród. Zwycięskie złote i srebrne medale oraz nagrody otrzymali piłkarze, zwycięzcy quizu i konkurencji sprawnościowych.

Podczas wszystkich konkurencji dzieci miały możliwość skorzystania z kolorowego kącika nieprzerwanie trwało malowanie twarzy, które prowadziła Anna Juszczak, instruktor Ośrodka Kultury. Nie zabrakło również innych atrakcji. Jedną z nich był pokaz zdalnie sterowanych modeli latających, które powstały w modelarni Ośrodka Kultury prowadzonej przez Wojciecha Kardasia. Wszyscy uczestnicy oglądali także wystawę plenerową konkursu plastycznego „Świat Króla Maciusia Pierwszego” przygotowaną przez Ośrodek Kultury oraz pantomimę pod tytułem „Pomóżmy Ziemi” przygotowane przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com