A A A

Dzień Dziecka z Kępińskim Ośrodkiem Kultury

1 czerwca  stadion przy ul Nowowiejskiego  w Kępnie  należał do  najmłodszych. Dzieci  przybyły tłumnie, wspólnie ze swoimi rodzicami. Zachęcała piękna pogoda i liczne atrakcje przygotowane przez  Kępiński Ośrodek Kultury. Imprezę zainaugurowała  burmistrz  Aniela Kempa, która w towarzystwie dzieci dokonała uroczystego  otwarcia nowego placu zabaw.   Na najmłodszych czekały również konkursy:  maraton tańca,  plastyczne impresje, wariacje z latawcami.  Nie brakowało chętnych do wesołej zabawy   w kinie 9D,  na zjeżdżalni, trampolinie. Nie tylko najmłodsi próbowali swoich sił w puszczaniu gigantycznych baniek  ale również sami rodzice  ochoczo zmagali się z tym zadaniem.  Barwnie i wesoło prezentowały się wymalowane i uśmiechnięte  dziecięce buzie.   Tego dnia specjalnie dla dzieci gotował,  smacznie i zdrowo, znany z telewizji Dzień Dobry TVN, Kępnianin Piotr Kucharski.  Podczas warsztatów,   dzieci pobierały  od samego mistrza nauki jak przygotować  owocowy szaszłyk. Przygotowane dania były  bardzo smaczne  i wyglądało niezwykle kolorowo. Prawdziwą ucztę Piotr Kucharski zgotował w czasie samego pokazu.

Na przystawkę zaserwował sałatka z kolorowych marchewek, pomidorów suszonych, kopru włoskiego ze szczawiowo – szparagowym pesto i jajkiem. Daniem głównym były steki z antrykotu, zielone szparagi, sos holenderski, smażone boczniaki. Na deser marynowane truskawki w chili, mięcie, occie balsamicznym z kremem na bazie białej czekolady, posypka z ciastek i jadalne kwiaty.  Dania rozchodziły się w mgnieniu oka.   Piotr Kucharski wygrał konkurs Dzień Dobry TVN „ Gotuj o wszystko”. Wygrana była dla niego momentem przełomowym. W lipcu 2011 roku założył własne  „ Studio kulinarne” gdzie prowadzi warsztaty połączone z degustacją przygotowanych dań.  Pasja do gotowania pojawiła się u niego wraz z pierwszym samodzielnie przygotowanym omletem biszkoptowym , dzisiaj zobowiązuje  nazwisko. Jako miłośnik dobrej kuchni i tato dwuletniego Wiktora  zachęca do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. Zdrowe jedzenie, jak mówi Piotr Kucharski, może być smaczne  a czas wspólnego przygotowania i spożywania posiłków najlepszą porą dnia.

Kulinarne pasje z Piotrem Kucharskim to kolejna odsłona projektu „Kępnianie z pasją  realizowanego przez Kępiński Ośrodek Kultury , finansowanego przez Unie Europejską w ramach osi 4 – LEADER  PROW na lata 2007 – 2013.

 

W Ośrodku Kultury przy ul. Broniewskiego, z okazji Dnia Dziecka, otwarta była wystawa modeli samochodów. Pasjonaci, kolekcjonerzy i miłośnicy 4 kółek podziwiać mogli  kolekcje samochodów  udostępnioną przez Dawida Pietrzaka i Edwarda Stankowiaka.  Największym zainteresowaniem cieszyły się stare modele Warszawy, poloneza i fiata 125p. Na wystawę zapraszały  stare modele  mercedesów.  Kępiński Klub Kolekcjonera zaprasza wszystkich  kolekcjonerów, zbieraczy rzeczy różnych  do Kępińskiego Ośrodka Kultury.

 

 

  
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com