A A A

Dożynki w Gminie Kępno.

 

Gmina Kępno obchodziła uroczystości Święta Plonów we wsi Kierzno.

Uroczystości Dożynkowe rozpoczęły się Mszą Św. Dziękczynną w kościele parafialnym w Kierznie. Następnie z placu przy kościele wyruszył barwny korowód dożynkowy, który prowadzili dumnie jeźdźcy konni. W pierszych bryczkach zasiedli włodarze miasta i starostowie dożynek, senator Andżelika Możdżanowska, radny sejmiku województwa Wielkopolskiego Andrzej Mroziński, radni, zaproszeni goście i sołtysi.  W korowodzie swoich reprezentantów miały prawie wszystkie wioski Gminy Kępno. Licznie zgromadzona publiczność podziwiała przejazd nowoczesnych maszyn rolniczych. Z nostalgią w oczach widzowie obejrzeli również prezentujące się w korowodzie wyciągnięte jakby z starych kronik filmowych sprzęty i urządzenia, który kilkadziesiąt lat temu były marzeniem każdego rolnika. Na placu przed salą OSP  przybywających gości witali: sołtys Kierzna Ewa Pastusiak oraz  Eugeniusz Przybył- radny Gminy Kępno.

Podczas obrzędu  dożynkowego starostowie dożynek Emilia Głowiak i Paweł Pałka   przekazali chleb z tegorocznych plonów  i wieniec Dożynkowy  na ręce gospodarza gminy burmistrz Anieli Kempa i przewodniczącego Rady Miasta - Krzysztofa Dąbrowskiego, którzy podzielili się tym chlebem z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi.

Burmistrz Aniela Kempa w swoim wystąpieniu dziękowała rolnikom za ich ciężką pracę.  Podziękowania dla rolników za trud i pracę  kierowali włodarze  gminy i powiatu kępińkiego.  Senator Andżelika Możdżanowska z dumą podkreślała swoją tożsamość i pochodzenie.

W imieniu ministra rolnictwa Senator Możdżanowska wspólnie z Burmistrzem Gminy, starostą powiatu kępińskiego i przewodniczącym rady Gminy wręczyła medale najbardziej zasłużonym rolnikom.

Część oficjalną uświetnił występ dzieci ze szkoły podstawowej w Kierznie. Wieczorem mieszkańcy tłumnie przybyli na koncert szlagierów  śląskich w wykonaniu Teresy Werner. Mieszkańcy bawili się do białego rana przy muzyce zespołu Kanion.

 

 

 

 

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com