A A A

Dedykowane Mamie

W niedzielne popołudnie, 26 maja, na hali widowiskowo-sportowej zaprezentowały się zespoły śpiewacze, chóry oraz soliści śpiewacy i instrumentaliści. Muzyczna biesiada przygotowana przez Kępiński Ośrodek Kultury upływała pod hasłem Artystycznych Spotkań Seniorów.
Na piątą, jubileuszową edycję, Artystycznych Spotkań Seniorów zgłosiły się zespoły i soliści z gminy Kępno, powiatu kępińskiego i ostrzeszowskiego. Swój artystyczny dorobek pokazali emeryci i renciści zrzeszeni w kołach, stowarzyszeniach i klubach seniora.
Wśród solistów zaprezentowali się instrumentalista Grzegorz Górecki oraz śpiewacy: Maria Kwaśniewska, Stanisława Bachan, Regina Spychalska, Robert Gogol, Wanda Tyc, Józefa Frykowska, Karol Wolny i Waldemar Kasprzak. W kategorii zespołów śpiewaczych wystąpili: Mirosław Kubasik z Barbarą Rabiegą oraz Romualdem Moską, zespół „Duet” z Perzowa kierowany przez Grzegorza Góreckiego, „Duże serca” z Ostrzeszowa pod kierunkiem Agnieszki Jamrozik, zespół wokalny „Harmonia” z Kępna pod kierunkiem Ireny Roszyk, zespół folklorystyczny „Doruchowianie” z Doruchowa pod kierunkiem Jadwigi Kosik, zespół śpiewaczy „Słupianie” ze Słupi pod Kępnem kierowany przez Jana Hełkę, zespół „Harmonia” z Grabowa pod kierunkiem Jadwigi Ciesielskiej, zespół „Ale babki” z Bralina kierowany przez Henryka Kupczaka, „Perzowianie” z Perzowa zespół kierowany przez Grzegorza Góreckiego oraz chóry: „Echo” z Łęki Opatowskiej pod dyrekcją Jadwigi Kłodnickiej oraz „Jutrzenka” z Kępna pod dyrekcją Cecylii Płaza. Ogółem na scenie wystąpiło blisko 180 artystów z dwunastu zespołów.
Tym razem uczestnicy przygotowali utwory dedykowane mamie. Ze sceny zabrzmiały między innymi: „Najmilsza w życiu jest mi mama”, „Kochana Matka”, „Dom rodzinny”, „Do Ciebie Mamo” czy „Mamo Najdroższa”. Nie zabrakło piosenek o miłości i zabawie. Seniorzy po raz kolejny dowiedli że mają talent, kochają muzykę a przy tym doskonale się bawią.
Obok prezentacji talentów muzycznych Artystyczne Spotkania posłużyły również wymianie doświadczeń i integracji zespołów seniorskich. Popołudnie upływało w atmosferze zabawy. Za wspaniałe występy uczestnikom podziękowała burmistrz Aniela Kempa oraz Justyna Hołub-Rojkiewicz, dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury.
Autor:A.M.

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com