A A A

Chór Jutrzenka wystąpił na kępińskim Rynku

14 sierpnia na kępińskim Rynku odbył się koncert Chóru Jutrzenka w ramach cyklu „Muzyczne Lato w Kępnie”. Organizatorami wydarzenia było Miasto i Gmina Kępno oraz Kępiński Ośrodek Kultury.

Chór Jutrzenka został powołany w Kępnie w lutym 1989r. z pomysłu Zarządu Koła Polskiego Związku Niewidomych w Kępnie. Dyrygentem od samego początku jest Cecylia Płaza, która z ogromnym zaangażowaniem pracuje na rzecz Chóru. Prezesem Chóru do 2010 roku była Henryka Lubryka, od tego momentu funkcję tą objął Tadeusz Piecuch. Chór Jutrzenka należy do Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Dętych w Ostrowie Wlkp.

Chór Jutrzenka wykonał kilkanaście utworów o tematycze biesiadno-rozrywkowej oraz „Piosenkę o Kępnie”, wywołując wzruszenie wśród zgromadzonej publiczności.

Obecnie w Chórze śpiewa ok. 30 osób. „Jutrzenka” śpiewa pieśni patriotyczne, biesiadne, ludowe, religijne oraz kolędy. Występuje w Kępnie i w okolicznych miejscowościach na spotkaniach integracyjnych, w Klubach Seniora, dla Polskiego Związku Niewidomych, w Domach Opieki Społecznej. Chór bierze udział w warsztatach muzycznych, przeglądach i konkursach, zdobywając cały czas nagrody i wyróżnienia.

Autor:A.M.

  
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com