A A A

26 września w Kępińskim Ośrodku Kultury nastąpiło uroczyste otwarcie Kina za Rogiem.

26 września w Kępińskim Ośrodku Kultury nastąpiło uroczyste otwarcie Kina za Rogiem.

Wstęgę a właściwie taśmę filmową przecięli: Burmistrz Gminy Kępno Aniela Kempa, Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Dąbrowski, dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury Justyna Hołub – Rojkiewicz oraz goście specjalni : Grzegorz Molewski pomysłodawca projektu KZR, twórca telewizji Kino Polska oraz Stefan Kamiński – prezes Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, organizacji współprowadzącej projekt KZR

W części oficjalnej, zaproszeni goście obejrzeli filmy Caracas i Noise , które w  wyjątkowy sposób zaakcentowały  możliwości wizualno – akustyczne nowego kina. Goście zapoznali się również z bogatą biblioteką filmów oraz ideą projektu. O godz. 18.00 wyświetlony został seans inauguracyjny „ Chce się żyć „ – film reżyserii Macieja Pieprzycy. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie seans został wyświetlony powtórnie  o 20.15 .

Kino za Rogiem to  sieci małych kin, tanich w obsłudze i utrzymaniu,  które zachowują najważniejsze zalety współczesnych kin sieciowych, w szczególności cyfrową jakość obrazu i dźwięku.  Wypełniają  lukę , która powstała pomiędzy wielkomiejskimi multipleksami a „kinem domowym” w telewizorze. Jest to propozycja kulturalna,  która  wykorzystuje potencjał technologii cyfrowej. Kino za Rogiem,  to rodzaj kina na zamówienie. Każdy widz może zgłosić chęć obejrzenia danego tytułu i w ten sposób zorganizować seans. Bilet kinowy, zgodnie z założeniami idei KZR, nie może przekraczać kwoty 5 zł, repertuar zaś będzie ogólnodostępny na  stronie internetowej Kępińskiego Ośrodka Kultury.

Jak każdy nowy pomysł, tak i ten może się podobać – lub nie, z pewnością jednak odrodzi tradycję kina w Kępnie, będzie miejscem spotkań ludzi, którzy kochają kino, którzy chcieliby podyskutować o filmie i poszerzyć swoje horyzonty wiedzy filmowej.

Przyszłym widzom Kina za Rogiem w Kępnie życzymy wspaniałych spotkań z 10 Muzą w Kępińskim Ośrodku Kultury.

 

 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com