A A A

10 lipca wystąpił Dariusz Pietrzykowski

10 lipca na kępińskim Rynku odbył się koncert pn. „Dariusz Pietrzykowski i przyjaciele. Znane i lubiane przeboje operetkowe”. Wydarzenie to jest kolejną odsłoną cyklu „Muzyczne Lato” organizowanego przez Miasto i Gminę Kępno oraz Kępiński Ośrodek Kultury.

Koncert okazał się ogromnym sukcesem i wypełnił Rynek cudowną muzyką.

 

Główna gwiazda wieczoru – Dariusz Pietrzykowski, to rodowity Kępnianin. Pan Dariusz dysponuje pięknym tenorem lirycznym. Obecnie jest solistą występującym w Operze Narodowej w Warszawie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Krakowskiej, Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Operze Na Zamku w Szczecinie. Na stałe związany jest z Operą Nowa w Bydgoszczy. Podbija serca publiczności koncertując w Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Luxemburgu, Szwajcarii, w całej Europie i prawie na całym świecie. Współpracuje z większością orkiestr symfonicznych w kraju.

Razem z nim na scenie wystąpiło małżeństwo Państwa Spychalskich: Anna – mezzosopranistka oraz Romuald – tenor.

Artyści wykonali znane wszystkim utwory operetkowe, przeboje musicalowe oraz piosenki z gatunku muzyki rozrywkowej. Wokaliści porwali publiczność do tańca oraz do wspólnej integracji wokalnej.

Wydarzenie to zgromadziło dużą liczbę słuchaczy i odbiło się na tyle pozytywnym odzewem, iż Burmistrz Piotr Psikus zaprosił Dariusza Pietrzykowskiego w przyszłości do Kępna z kolejnym koncertem.

 

Autor:A.M.

  
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com