A A A

" PARYŻ - MOJA MIŁOŚĆ " wystawa fotografii czarno-białej

Na wernisażu wśród zaproszonych gości pojawili się Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Dąbrowski oraz zastępca Burmistrza Szymon Szczęsny. Zgromadzonych gości i autorkę zdjęć powitała Dyrektor Kępińskiego Ośrodka Kultury Justyna Hołub-Rojkiewicz. Artystka opowiedziała o swojej pasji fotograficznej, o fascynacji oraz inspiracji miastem miłości- Paryżem. Wystawa prac Pani Joanny Wilk-Kalis została zorganizowana przez Kępiński Ośrodek Kultury przy współpracy z restauracją "Pod łabędziem" mieszczącą się w Kępnie, która użyczyła lokalu oraz zapewniła obsługę gości. Ekspozycję można oglądać przez najblizszych 7 dni.  Serdecznie zapraszamy!

 

Autorka  Joanna Wilk-Kalis o sobie...

"Jestem pasjonatką piękna, klasy i elegancji, dlatego pokochałam Paryż od pierwszego wejrzenia. Moda, sztuka i podróże to całe moje życie, bo to dziedziny, które wymykają się schematom, a ja nie potrafię znieść monotonii. Mimo studiów prawniczych uwieńczonych zdobyciem magistra prawa międzynarodowego na Sorbonie, pragnę poświęcić się przede wszystkim moim pasjom.

Magia Paryża sprawiła, że chciałam ją koniecznie jakoś zatrzymać i tak zrodziła się moja miłość do fotografii. Niemniej jednak tylko tej czarno-białej dlatego, że zachwyca mnie sposób w jaki przenosi ona teraźniejsze momenty wstecz, do tego odrywając rzeczywistość od tego jak ją codziennie postrzegamy.

Mimo, iż przez 15 lat żyłam w Niemczech, 7 lat w Polsce to dopiero pobyt w Paryżu pozwolił mi rozwinąć skrzydła. Tam odkryłam piękno, którego ciągle szukałam. Nie ma nic cenniejszego niż odnalezienie siebie, swoich pasji i odwagi by podążąć za swoimi marzeniami. W Paryżu mieszkam ponad 2 lata i to na pewno tylko kolejny przystanek na mojej drodze. W moim osobistym słowniku nie ma słowa ,,stałość”, bo wszystko ciągle się zmienia i mamy to szczęście, że nasze jedno życie możemy przeżyć na wiele przeróżnych sposobów. Właśnie dlatego życie jest tak fascynujące.

A reszta to tylko.. albo aż fotografie…"

autorka fotografii Joanna Wilk-Kalis

autorka fotografii Joanna Wilk-Kalis

 
 
Dodaj link do:www.digg.comwww.del.icio.uswww.wykop.plwww.dodajdo.com